Trzecia grupa podatników wymieni kasy fiskalne  na urządzenia online do 1 lipca 2021 r. Termin ten jest ostateczny. Nie ma co oczekiwać kolejnego odroczenia .

Kasy fiskalne online od 1 lipca 2021 r. muszą stosować podatnicy świadczący:

usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,

usługi budowlane,

usługi prawnicze,

usługi w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,

usługi związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wyłącznie w zakresie wstępu

 

W terminie 1 lipca 2021 r. kasa online w salonie fryzjerskim, klubie fitness, kancelarii prawnej, gabinecie lekarskim itp. musi być już zafiskalizowana i gotowa do rozpoczęcia sprzedaży. Zachowanie terminu jest bardzo ważne – nawet jednodniowe spóźnienie skutkuje utratą prawa do ulgi na kasę online. Prawo do takiego odliczenia przysługuje nawet podatnikom z wymienionej wcześniej listy, którzy w przeszłości już uzyskali ulgę przy zakupie kasy z elektroniczną lub papierową kopią paragonu.

 

Już teraz zarezerwuj swoją kasę Online

Fryzjerzy, kosmetyczki i inni przedsiębiorcy z trzeciej grupy już teraz  kupują kasy fiskalne online. Od kiedy się nimi interesują? W zasadzie już od początku ferii. Mimo iż do obowiązkowej wymiany pozostało jeszcze kilka miesięcy, użytkownicy kas nie chcą pozostawiać tej kwestii na ostatnią chwilę. Świadomi tego, że grupa zobowiązanych do wymiany jest bardzo szeroka, nie chcą narażać się na długie oczekiwanie na fiskalizację lub mały wybór urządzeń.