KASY ONLINE - mówimy jak jest

Sejm przegłosował Ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy Prawo o miarach. Ustawa jest niezbędna do wprowadzenia kas online.

Ustawa wejdzie w życie 1 maja 2019r. Pierwsze grupy podatników obejmie ona od 1 stycznia 2020r.

KASA FISKALNA ONLINEurządzeniene, które będzie mogło komunikować się z Centralnym Repozytorium Kas w czasie rzeczywistym. Z założenia będą one stale podłączone do Internetu lub sieci teleinformatycznej. Kasy lub drukarki fiskalne ONLINE będą musiały mieć możliwość łączenia się z Repozytorium według określonego harmonogramu. Harmonogram będzie mógł ulec zmianie bez wiedzy podatnika. 

 KASA FISKALNA ONLINE – dla kogo i od kiedy?

Projekt nowelizacji ustawy o VAT jasno określa grupy przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni wymienić swoje dotychczasowe urządzenia fiskalne na kasy ONLINE. Ministerstwo Finansów proponuje szcze gółowy harmonogram obowiązkowego wprowadzania kas ONLINE w poszczególnych branżach:

- od 1 stycznia 2020r. - usługi motoryzacyjne i wulkanizacyjne (naprawa pojazdów silnikowych i motorowerów, naprawa i wymiana opon, bieżnikowanie, regenerowanie) oraz podmioty dokonujące sprzedaży paliw (benzyny silnikowej, oleju napędowego i gazu);

- od 1 lipca 2020r. - usługi gastronomiczne, branża hotelarska i podmioty oferujące sprzedaż węgla,  brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

  • od 1 stycznia 2021r. - usługi fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne, branża budowlana, usługi fitness, a także lekarze, dentyści oraz prawnicy.

 

Kasy Online

 

« wróć